A Radical Nature Connection alapját az ökológiai tanulás olyan megközelítései képezik, amelyek célja a társadalmi-ökológiai átalakulás érdekében tett kollektív cselekvésre képessé tétel és fenntartása.

2021 és 2023 között az Ulex Projekt három partnerrel (Wandelwerk, Védegylet és Transformative Education CIC) dolgozott azon kutatási és tanulási források kifejlesztésén, amelyek célja az emberek motiválása és felkészítése arra, hogy kollektív lépéseket tegyenek a Föld és a társadalmi igazságosság védelmében.

Hiszünk abban, hogy korunk alapvető társadalmi és ökológiai válságainak leküzdéséhez kollektív fellépésre van szükség. Tisztában vagyunk azzal, hogy a mai társadalmi-ökológiai válságok kezeléséhez több emberre van szükség, akiket arra ösztönöznek, hogy időt és energiát fektessenek olyan társadalmilag átalakító stratégiákba, amelyek megkérdőjelezik a válságok mögött megbúvó hatalom és igazságtalanság dinamikáját.

Hiszünk abban, hogy az ökológiai nevelést úgy lehet megtervezni, hogy hatékonyan motiválja és erősítse a közösségi alapú kezdeményezéseket, a kollektív cselekvési formákat és az aktivizmust, amely szükséges ahhoz, hogy megfeleljünk az előttünk álló problémák léptékének. A „Radikális Ökológiai Pedagógiák” projekt célja, hogy segítsen inspirálni és felhatalmazni ezeket a kollektív kezdeményezéseket.

A projekt két fő célt kíván elérni:

1. A kritikai erőelemzés és a társadalmi változások elméleteinek integrálása az ökológiai tanulásba – lehetővé téve, hogy az túlnőjön az egyéni válaszok előmozdításán, és ösztönözze a kollektív cselekvést.

2. Az ökológiai nevelés szférájából származó meglátások és gyakorlatok alkalmazása a társadalmi változások gyakorlatának fokozására oly módon, hogy az ökológiai látásmóddal és a világban való jelenléttel felerősítse azt.

A projekt eredményei itt tekinthetők meg. Jelenleg a teljes anyag csak angolul érhető el. Keressük annak lehetőségét, hogy magyarul is elérhető legyen.

Tartalmazzák:

kutatás a kollektív környezeti cselekvés pszichológiájáról

tanulási keret és tananyag

oktatói kézikönyv

online források és tanulási tevékenységek.

A projektet az EU Erasmus Plus programjának támogatásával, a KA2 stratégiai partnerségi támogatáson keresztül támogatták. A kifejtett nézetek és vélemények azonban csak a szerző(k) véleményét tükrözik, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) véleményét. Sem az Európai Unió, sem az EACEA nem tehető felelőssé értük.