©FAO

2019. okt. 24-25. Európai Ifjúsági Központ

A fenntartható mezőgazdasági és élelmiszer-termelést célzó több szereplős együttműködések (amikor a társadalom széle rétegei képviseltetik magukat: gazdaszervezetek, civilek, NGO, döntéshozók, kutatók, kisvállalkozások stb.) partnerségek kiemelkedő szerepet játszanak a klímaváltozáshoz való lokális és regionális alkalmazkodásban. A FAO kiemelten kezeli e partnerségek létrejöttének támogatását, így október 24-25-én, Budapesten egy két napos műhelymunka keretében hívta össze az Európai és Közép-Ázsiai régió meghatározó mezőgazdasági szereplőit a témában, melyen a Védegylet is részt vett.

©FAO

 Az esemény 4 nemzetközi szervezet együttműködésein keresztül (EIT Climate-KIC, International Sustainability and Carbon Certification, EIP-Agri és Transnational Institute) mutatta be azokat a jó példákat és kulcstényezőket, melyek hozzájárulnak egy-egy partnerség sikeréhez. Egyik ilyen tényező például, hogy mindig egyénre, helyre, területre szabott megoldásokat keresnek átfogó, holisztikus megközelítéssel, nem pedig egy általános mintákat akarnak ráhúzni minden szereplőre. Másrészt, fontos, hogy a szereplők közös tudásteremtésen menjenek keresztül, ahol megismerik mindegyik fél célját, problémáját és előnyét a partnerségből, mely egyben bizalmat is épít a résztvevők között.

Az esemény konkrét projektötletek létrehozásával zárult, amit több szereplős partnerség segítségével lehet bevezetni az Európai és Közép-Ázsiai régió valamelyik országában.

Az eseményről bővebben angol nyelven itt olvashatnak.